Közösségépítő civil tevékenységek támogatása

Tájékoztató:

 

A helyi felhívás címe: Közösségépítő civil tevékenységek támogatása

 

kódszáma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01424

 

 

 

 

Megalapozó dokumentum

 Közösségfejlesztő polgárőrök Kecskemét városrészein

című támogatási kérelemhez

                         

1.    Röviden mutassa be a megvalósítani kívánt fejlesztést!

Az Alsószéktó-Kisfái-Matkó Polgárőr Egyesület a HKFS célkitűzéseivel összhangban, komplex, egymásra épülő tervezett fejlesztését alábbiak szerint tervezi:

Önállóan támogatható tevékenységei, és kapcsolódó, választható tevékenységek:

3.1.1.2 b – Önkéntesség erősítése: 8+8 alkalmas bűnmegelőzési fejlesztő/felkészítő csoportfoglakozások, illetve családi vetélkedőkkel egybekötött bemutatók a polgárőrök részvételével, és a lakosság számára. (Szakértői szolgáltatás, kapcsolódó ktg: polgárőr ruházat) Mutató: 50+60 fő=110 fő

3.1.1.2 f – Civilek társadalmi felelősségvállalásának erősítése: Önkéntes akciók szervezése a környezettudatosság jegyében. (1 fő munkabére, kapcsolódó ktg: étkészlet, sátor). Mutató: 50 fő

3.1.1.2 l – Lakosság bekapcsolódásának ösztönzése: Szakértői szolgáltatás keretében elkészül egy, a veszélyeztetett közösségi terek felmérése tárgyú dokumentum. A megalapozó munka a járőrszolgálatot teljesítő tagok, a lakosság együttműködésében készül egy indító és egy záró, értékelő workshoppal egybekötve. (Szakértői szolgáltatás, kapcsolódó ktg: IKT eszközök szoftverekkel) Mutató: 50 fő

Egyéb tevékenységek:

Projekt előkészítés (Megalapozó dokumentum, egyéb szakértői tanácsadás) Kötelező nyilvánosság, Projekt menedzsment

 

2.    Mi indokolja a fejlesztés szükségességét?

Az előkészítéskor a célcsoport igényeinek felmérése alapján „bottom up” tervezés történt. Kiterjedt területen történő szolgálat-teljesítés, relatíve magas számú aktív tag.

Ugyanakkor a sokrétű feladat miatt nem mindig kiegyensúlyozott a folyamatos és rentábilis működtetés, nagyobb fejlesztésekre ritkán adódik lehetőségünk. Az önkéntesség vonzóvá tételéhez, a tagok megtartásához, az utánpótláshoz, a lakosság nagyobb fokú bevonásához a projektben szereplő fejlesztések megvalósításával céljainkat könnyebben el tudjuk érni.

 

3.    Mi a fejlesztés célja?

A projekt alapcélja egy integrált, egymásra épülő komplex fejlesztés, összhangban a KözösségÉpítő Kecskemét Helyi Közösség által elkészített HKFS alapján, eddigi tevékenységünkre alapozva.

A helyi identitást erősítő közösségfejlesztési tevékenységek megvalósítását alábbi három alcéllal szeretnénk elérni:

1.Helyi identitás növelése,

2.Közösségi és kulturális élet fejlesztése,

3.Generációk közötti kapcsolat erősítése.

 

-       Az önkéntes tevékenység társdalomban való elismertségének javulása

-       Generációk közötti párbeszéd, idősek és fiatalok tapasztalatcserére alapozott együttműködése megerősödik

-       Az együttműködések (4 db) megkötésével szabályozottabbá, rendszerezettebbé válik bizonyos kecskeméti városrészek (1. Alsószéktó – Szeleifalu, Homokbánya, Nyugati Ipartelep, 2. Kis Kertváros – Halasi úti hobbisor, 3. Matkó – Matkópuszta, 4. Kisfái) térségek közötti együtt gondolkodás, helyi identitás kialakítása, fejlesztése.

teljesíthetőség szempontból jól tervezzük meg.

Kezelése: egyszerűsített Gantt diagrammal, likviditási tervvel, hosszabb pénzügyi teljesítési határidőkkel történik.

 

Humánerő forrás kockázata (belső) – alacsony fokú

Az elszámolás és a szakmai munka megkívánja a meghatározott heti munkaidő kerettel munkát végző szakemberek alkalmazását

 

A szervezet alapfeladatai közé tartozik a rendkívüli veszélyhelyzetek, elemi csapások, károk megelőzése, illetve helyreállítási, újjáépítési feladatok, amellyel folyamatosan elősegítjük a környezeti fenntarthatóságot. Aktív járőrözéseink során rendszeresen küzdünk az illegális hulladéklerakók ellen, számos esetben sikerrel járunk. A működési területünkön rendezett kulturális és közösségi programok előtt, illetve meghatározott időszakokban aktívan részt veszünk az invazív növényi fajok (pl, parlagfű) mentesítésében.

Jövőbeni célunk iratkezelésünk reformja, ami alapján különös figyelmet fordítunk az újrahasznosított és hasznosítható anyagok pl. nyomtató papír bevezetésére, illetve szelektív hulladékgyűjtésre. Célunk, hogy dokumentumaink közül csak a legszükségesebbeket nyomtatjuk ki, az elektronikus dokumentum kezelést, levelezést pedig előnyben részesítsünk.